Katariina II Tallinnas

kaardile

25. juuni 1764

 

Tallinna jäid kõrged külalised koguni kuueks päevaks. Peatuti Kadrioru lossis, kuhu oli juurde toodud laudu, toole ja peegelid. Keisrinna toidulauale oli varutud nuumvasikaid, noori kanu ja kalkuneid, metslinde, vähke, kalu ning värskeid puuvilju. 

Linnas korraldati suurejoonelisi vastuvõtte ja pidustusi. Terve Tallinn oli uhkesti ehitud - näiteks Raekoja platsile püstitati suur auvärav. Rüütelkonna maja ülemmaakohtu tuppa oli tellitud Katariina II elusuuruses portree. Valitseja osales sõjaväe ülevaatusel Lasnamäel ning tutvus linna kindlustustega, millest erilist huvi pakkus talle Tallinna vana linnamüür.

 30. juuni õhtupoolikul ratsutas kaardiväemundris keisrinna sadamasse, kus teda ootas suur sõjalaev. Tuulevaikuse tõttu ei suudetud kuidagi sadamast lahkuda ning alles pärast väiksemale jahtlaevale ümberasumist õnnestus alustada sõitu Paldiski suunas.

 Paldiski sadamas ootas sealseid ehitustöid juhatav eakas krahv Burchard Münnich. Keisrinna jaoks oli valmis pandud kaarik, mida vedasid kaksteist jooksjat. Niisugusest sõiduvahendist valitseja siiski loobus. Paldiskis tutvus Katariina pikaleveninud sadamaehitusega ning vaatas merel toimuvaid sõjamänge.

Allikad (fotod) http://www.regent-holidays.co.uk/images/tallinncity.jpg 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f8/Kadriorg1a.jpeg 

Allikas: Eesti ajalugu. IV, Põhjasõjast pärisorjuse kaotamiseni. Tartu: Ilmamaa. 2003

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • matkamaja
  • matkamine
  • mõis
  • sild