Rajatakse Erakond Res Publica

kaardile

08. detsember 2001

1989. aastal alustas Tallinnas tegevust Ühendus Res Publica, mille eesmärgiks oli propageerida parempoolset mõtteviisi. 1990. aastal see suures osas erakonnastus, kui moodustus Vabariiklaste Koonderakond.

Hiljem soikus ühenduse tegevus pikaks ajaks, kuid 1990. aastate lõpus hakkas selle baasil kujunema uus erakond. Peamiselt tekkis see soovist muuta Eesti poliitilist kultuuri korruptsioonivabamaks ja üleüldiselt puhtamaks, ideoloogia oli aga selgelt rahvuskonservatiivne, lähedane Isamaaliidu omale.

2001. aasta 8. detsembril asutati erakond ametlikult Tallinnas ja kuu aega hiljem registreeriti see ka ametlikult. Selle ametlikuks nimeks oli kuni 2005. aasta hilissuveni Ühendus Vabariigi Eest - Res Publica, hiljem lihsalt Res Publica. Erakond saavutas kiire populaarsuse ning sai 2003. aasta parlamendivalimistel enim hääli, moodustades ka valitsuse.

Kuid 2004. aastal toimus läbikukkumine Euroopa Parlamendi valimistel, kui ükski erakonna liige sinna ei pääsenud ning järgnevalt hakkas selle populaarsus kiiresti langema. 2005. aasta valitsuskriisi järel loobus erakond ka valitsuse juhtimisest ning 2006. aastal ühineti Isamaaliiduga Isamaa ja Res Publica liiduks.

Erakonna juhid olid: 2001-2002 Rein Taagepera, 2002-2005 Juhan Parts ja 2005-2006 Taavi Veskimägi.

Allikas: http://erakonnad.instituut.ee/erakonnad/registreeritud/vanad/rp.html

Allikas (pilt): http://www.erakonnad.instituut.ee/logod/RP_logo.gif


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring