Mis on Histrodamus?

Nostradamus (1503-1566) oli prantslasest ajaloo ettekuulutaja. Historia (ἱστορία) tähendab välja uuritud teadmist, aga ka lugu.

Teadmised minevikust aitavad meil mõista olevikku, tunnetada aja voolu, esitada seda lugudes. Histrodamuse eesmärgiks on pakkuda ajaloo käsitluseks kaasaegne vahend, milles saaks tekstide kõrval esitada sündmusi ajas ja ruumis, neid visualiseerida pildis ja helis.

Historia est magistra vitae - ajalugu on elu õpetaja.

Histrodamus pakub võimaluse Eesti ajaloo interaktiivseks õppimiseks. Lood, sündmused ja faktid (res gestae) on omavahel ühitatavad nii, et neist kujuneb ajalugu (historia rerum gestarum). Ajaloo taasesitus Histodamuses laseb süveneda ajaloo kirjutamisse ja koostamisse, laseb lugedes ja vaadates nautida, kuidas ajaloost arusaamine laieneb ja süveneb.

 

Histrodamus on aga ka pidevalt kasvav ja arenev keskkond. Püsige meiega, vaadake kuidas Histrodamus kasvab, Eesti ajalugu tutvustab ning aidake võimalusel sellele kaasa!

Infot Histrodamuse arengule kaasaaitamise võimaluste kohta leiad siit.

 

Histrodamus on võitnud tänaseks juba mitmeid auhindu:

- 22. oktoober 2010. a. võitis Histrodamus peapreemia 2010. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinna konkursil, kategoorias "Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil".

- 22. veebruaril 2011. aasta konkursil "Eesti parim e-teenus 2011", kuulutati Histrodamus võitjaks e-kultuuri ja-pärandi vallas.